Centrum Analiz Ekonomicznych

Wiadomości: Program Rodzina 500+ wpływa na decyzje na rynku pracy

rodzinaWedług najnowszych wyników CenEA, w okresie kilku lat program może ograniczyć zatrudnienie wśród rodziców o ponad 200 tys. osób, głównie wśród kobiet.rodzina

07.09.2016 r. Centrum Analiz Ekonomicznych opublikowało analizy dotyczące wpływu świadczenia wychowawczego wypłacanego w ramach programu Rodzina 500+ na decyzje rodziców względem zatrudnienia. Program Rodzina 500+ w znaczący sposób wpływa na relatywne korzyści gospodarstw domowych płynące z aktywności zawodowej rodziców. Z analiz CenEA wynika, że w okresie kilku lat program może ograniczyć zatrudnienie wśród rodziców o około 235 tys. osób. Na rezygnację z zatrudnienia decydować się będą głównie kobiety, osoby z niższym lub średnim wykształceniem oraz osoby mieszkające w miastach do 100 tys. mieszkańców i na wsi.

Szczegóły analiz można znaleźć w publikacji "Estimating Labour Supply Response to the Introduction of the Family 500+ Programme" w ramach CenEA Working Papers (1/2016), zaś podsumowanie wyników przedstawiono w Informacji prasowej "
Program Rodzina 500+ wpływa na decyzje na rynku pracy" zamieszczonej w zakładce Centrum prasowe.Kontakt dla mediów:
FineArt Communications
Magdalena Żuk
mzuk@fineart-com.pl tel. +48 608 362 996